Žalúdok

V tomto prípade treba prikladať na oblasť žalúdka na štyri hodiny obklady zo švédskych bylín. Ak je to možné, bolo by dobré, aby chorý strávil ten čas mimo postele. Obklady treba dobre zabaliť, aby pri vyparovaní nevychladli. Na noc sa prikladajú obklady zo zaparenej prasličky. Ak by vznikli veľké bolesti, treba okrem toho ráno a poobede na dve hodiny prikladať tieto zaparené obklady na posteli (oba obklady pozri vo Všeobecnej časti). Popri tom treba bezpodmienečne po dúškoch vypiť ešte 1 a 1/2 litra čaju, podľa možnosti z čerstvých bylín; pŕhľavy a nechtíka, zmiešaných v rovnakom pomere. Pri začínajúcej rakovine žalúdka pomáha čerstvo vylisovaná šťava z kysličky – 3 až 5 kvapiek za hodinu v odporúčanom čaji.

Citujem z listu účastníka vojny, ktorý mi napísal v júli 1979: „Po návrate z väzenia roku 1947 som mal rakovinu žalúdka. Prepustili ma traja lekári ako nevyliečiteľne chorého. V núdzi putoval som po prírode nášho Stvoriteľa a vyhľadával som tieto rastliny: pŕhľavu, rebríček, púpavu a skorocel a z ich šťavy som každú hodinu vypil jeden hlt. Už po niekoľkých hodinách som spozoroval, že mi je oveľa lepšie, predovšetkým, že žalúdok konečne aspoň to málo, čo prijal, strávil. To bola moja záchrana. Od toho času som sa venoval rastlinám, po ktorých mi bolo lepšie, a vďaka nim som sa zázračne vyliečil. Náš Stvoriteľ vložil do prírody nesmierne liečivé sily!

Viete si predstaviť, že sa cítim úzko spätý s každým človekom, ktorý prostredníctvom liečivých rastlín plní príkaz lásky k blížnemu a smie pritom zažiť veľa zázrakov. Nedajte sa v žiadnom prípade zastrašiť negatívnymi útokmi, ktoré vyvolávajú temné sily. Lebo veľká radosť z toho, že niekoho vyliečime, ďaleko prevyšuje ľudské nedostatky, ktoré nám spôsobujú toľko ťažkostí.“