Podbrušie (vaječníky a maternica)

Denne treba pripraviť 1 a 1/2 litra čaju z bylinnej zmesi: 300 g nechtíka a 300 g rebríčka. Treba naň šesť až osem vrchovatých Čajových lyžičiek bylín. Toto množstvo čaju treba vypiť cez deň po dúškoch. Tri polievkové lyžice švédskeho horkého sa vždy rozdelila napoly a pijú sa zriedené čajom pred každým jedlom a po ňom.

Okrem toho treba si každý týždeň urobiť sedací kúpeľ z rebríčka (pozri Rebríček obyčajný, Spôsob použitia). Vodou z prvého sedacieho kúpeľa opäť zalejeme byliny a možno ju ešte dva razy prihriať a použiť na kúpeľ.

Takto budeme mať tri sedacie kúpele do týždňa. Ak pacientka tieto kúpele dobre znáša, môže sa kúpať denne. Keby nastali bolesti, treba si ešte robiť obklady zo zaparenej prasličky a obklady zo švédskych bylín (pozri ďalej heslo Nádory).

Teraz citujem z listu pani R. z Nemecka zo 4. februára 1980: „Som vám veľmi povďačná, preto vám píšem. V decembri 1978 som si zlomila dva stavce a preležala som štyri mesiace. V tom čase som mala dosť času preštudovať si vašu knižku. Vo februári 1979 vrátila sa z nemocnice moja švagriná, ktorá mala nevyliečiteľnú rakovinu podbrušia. Lekári povedali bratovi, že bude žiť najviac štyri týždne, lebo lieky už nezaberajú. Švagriná už nevládala jesť a izba páchla hnilobou. Nato začala užívať byliny podľa vašej knižky. Denne vypila 2 a 1/2 litra čaju zo zmesi rebríčka, pŕhľavy a nechtíka, a ráno, na obed a večer užila na podbrušie aj obklady zo švédskych bylín. Po krátkom čase dostala chuť do jedenia, začala opäť jesť a hnilobný zápach zmizol. Z pošvy jej začali vychádzať chuchvalce, čo ju spočiatku naľakalo. No to sa očisťovala. Dnes si opäť vedie domácnosť, varí a chodí na prechádzky. Domáci lekár, ktorý dostal správu z nemocnice, povedal, že také čosi ešte nezažil. My však vieme, že je to zázrak z Božej lekárne.“