Leukémia

Z tejto čajovej zmesi sa dáva na 1/4 litra vody jedna vrchovatá čajová lyžička. Počas jedného dňa sa po dúškoch vypijú najmenej 2 litre čaju. Veľmi dôležité je zbierať čerstvé byliny v prírode, aspoň niektoré zo spomínaných. Keďže príčinu vzniku leukémie treba hľadať v slezine, budeme piť šesť dúškov puškvorcového čaju. Zarovnanú čajovú lyžičku puškvorcového koreňa treba dať na noc do 1/4 litra studenej vody, ráno prihriať a scediť. Potom sa pred každým jedlom a po ňom pije po jednom dúšku. Tri čajové lyžičky (možno užívať aj tri polievkové lyžice) švédskeho horkého sa vypijú s tromi šálkami bylinných čajov. Toto množstvo treba rozdeliť na pol šálky a piť pol hodiny pred každým jedlom a pol hodiny po ňom po pol šálke. Odporúčajú sa aj obklady zo švédskych bylín, ktoré sa na štyri hodiny dávajú na oblasť pečene a sleziny, takisto zaparená praslička (oba obklady pozri vo Všeobecnej časti). Treba zo stravy vylúčiť všetky druhy kyselín, aj pomaranče, citróny, grapefruity, rozličné ovocné šťavy a kyslasté surové ovocie, takisto solené a korenené jedlá, salámy a tučné mäsá. Jabĺčkový kompót možno jesť v hocijakom množstve.

Začiatkom novembra 1978 prišli za mnou zúfalí rodičia so sotva šesťročným chlapcom. Peter W. z Nemecka mal leukémiu v poslednom štádiu. Ochorenie uňho prepuklo v máji 1978 horúčkou a bolesťami v nohách. Pretože sa jeho stav nezlepšoval, poslali začiatkom júla 1978 Petra do Mannheimu do nemocnice, kde zostal jedenásť týždňov. Ani po jeho prepustení sa nič nezlepšilo. Keď som Petra prvý raz videla, nemal vlasy, bol veľmi bledý, unavený a nechutilo mu jesť. Bolo na ňom vidieť, že je ťažko chorý. Po prvom kúpeli z dúšky (pozri heslo Dúška, Spôsob použitia), ktoré mu rodičia na moju radu začali robiť, dieťa ihneď ožilo. Voda z kúpeľa sa mohla ešte dva razy naliať na byliny, prihriať a použiť na nové kúpele. Potom chlapec pil vyššie uvedené bylinné čaje. Hoci bol ešte malý, starostlivo sledoval hodiny a každú štvrťhodinu prehltol dúšok čaju. Aj v strave dodržiaval predpísanú diétu.

Koncom novembra 1978 odviezli rodičia svojho syna do mannheimskej nemocnice na vyšetrenie krvi. Profesorovi, ktorý ho vyšetroval, bol chlapcov zlepšený krvný obraz záhadou. V decembri mu opäť začali vyrastať husté vlasy a opäť išiel so svojimi rodičmi na vyšetrenie krvného obrazu. Tam mu povedali: „Krvný obraz je lepší, ako je bežná norma.“ Lekári nevedeli, kam majú tento neuveriteľný a nepochopiteľný prípad zaradiť. V apríli 1979 prišiel celkom uzdravený so svojimi rodičmi do Traunsteinu v Hornom Bavorsku na moju prednášku. Bolo na nej prítomných okolo 1 800 ľudí. Keď som Petra predstavila a porozprávala o jeho ceste za zdravím, zaburácal potlesk. Aj koncom októbra 1979 bol so svojimi rodičmi na mojej prednáške v Pforzheime, na ktorej sa zúčastnilo asi 2 200 ľudí. Aj tam som mohla predstaviť publiku celkom zdravé dieťa. Peter mi písal na Vianoce 1979, že ešte vždy pije bylinné čaje a mamička mu robí obklady zo švédskych bylín na slezinu a na krk, ďalej ho natierajú dúškovým olejom (začali ho totiž bolieť žľazy na krku). Na papier mi pastelkami namaľoval nechtík, pŕhľavu a rebríček a pod ne napísal: „Moji záchrancovia!“ Bolo to veľmi milé a originálne. Rodičia s ním z času na čas chodievajú na krvné vyšetrenia, hoci Peter je už zdravý chlapec. Lekárske kontroly považujem za veľmi dôležité! A takisto schvaľujem, keď sa ďalej pijú bylinné čaje a prikladajú obklady. Chránia už raz rakovinou postihnutého človeka pred prípadným návratom choroby.